Összefoglaló riport
ingyenes
ingyenes
adatszolgáltatószervezetek számára
Bérezési tanulmány
150 ezer Ft
150 ezer Ft
adatszolgáltatószervezetek számára
Elkészült és megrendelhető a Larskol által szervezett országos bérfelmérés eredményeit tartalmazó tanulmány. Az elemzés a 2023 júniusi béradatok feldolgozásával készült.
Felmérésünk az egyik legnagyobb és legmegbízhatóbb magyar piacon elérhető bérpiaci benchmark riport. A résztvevő cégek által szolgáltatott adatok alapján készült elemzés alkalmas a bérezési gyakorlat felülvizsgálatára és a bérpolitika megalapozására. Idei felmérésünkben már 136 jelentős cég 80 ezer munkavállalói adatával vett részt.
Besorolási rendszerünk segítségével 15 munkaköri szintet alakítottunk ki a munkakörök relatív fontossága és a betöltésükhöz szükséges végzettség és tapasztalat figyelembe vételével. A munkakörök szintekre történő besorolása alapján tudjuk az egyes munkakörökre jellemző piaci béreket meghatározni.
Az összesített adatok mellett tanulmányunkban az alábbi szakterületekre vonatkozó elemzések érhetők el:
Az országos összesített adatok mellett tanulmányunk regionális bérelemzéseket is tartalmaz az alábbi statisztikai régiókra:
Az országos összesített adatok mellett tanulmányunk iparági bérelemzéseket is tartalmaz az alábbi ágazatokra:
A szervezet mérete és tulajdonformája alapján készült bérátlagok is elérhetők:
Az adatfeldolgozást követően elkészült jelentés alapján munkaköri szintenként ágazati, regionális, szakterületi, tulajdonforma és cégméret szerinti bontásban lehet tájékozódni a jól, az átlagosan és a gyengén fizető cégek béreiről, továbbá a bérezéshez kapcsolódó témákról.
Magyar és angol nyelven elkészített riportunkból az alábbi bérelemekre vonatkozóan tud információkat nyerni a bérezéssel kapcsolatos intézkedések megalapozására.
A bérfelmérés eredményeit bemutató riportról és adatelemző eszközről az alábbi linkre lépve kaphat bővebb információt:
Felméréseink a bizalmas adatkezelésen alapulnak. Jelentéseink kizárólag feldolgozott statisztikai átlag-adatokat tartalmaznak. Konkrét vállalati adatokat semmilyen körülmények között nem szolgáltatunk ki.
A nemzetközi tanácsadó cégek által készített, hasonló szakmai színvonalú bérfelmérésekhez képest jóval kedvezőbb áron juthat megbízható béradatokhoz. Válasszon az Ön igényeinek leginkább megfelelő elemzéseink közül!
Tanácsadóink több évtizedes szakmai tapasztalataik felhasználásával alakították ki a felmérések során alkalmazott eszközöket és módszertant, mely megfelel a legszigorúbb szakmai, módszertani, statisztikai és adatvédelmi elvárásoknak.
Elemzésünk az alapbéren felül sok egyéb bérelemre (pl. prémiumra, pótlékokra, juttatásokra, stb.) kiterjed. Bértábláink alapbér, összjövedelem és teljes kompenzációs csomagokra vonatkozó adatokat tartalmaznak.
Az adatgyűjtés, az adatfeldolgozás és a riportok kidolgozása során a bérelemzéseknél megszokott nemzetközi módszertant alkalmazzuk, mely teljes mértékben lehetetlenné teszik az egyes vállalatok által beadott adatok azonosíthatóságát, nevesítését, a bér és juttatási adatok csak feldolgozott formában érhetők el. A vállalatok által beadott konkrét adatokat szigorúan bizalmasan kezeljük, ezeket harmadik személy részére semmilyen körülmények között át nem adjuk.
A referenciáink között is csak azokat a cégeket nevesítjük, akik az adatszolgáltató kérdőíven hozzájárultak ehhez.
bízik meg adatgyűjtési és adatfeldolgozási megoldásainkban
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotv.) 68. § (6) bekezdése alapján a Larskol Kft.-t 2013.02.13.-án nyilvántartásba vette. Adatkezelési nyilvántartási szám: NAIH-60211/2012.
Igényei szerint több csomagunk közül választhat.
Az alábbi táblázat a különböző elemzési csomagok tartalmát és áfa nélküli nettó árát hasonlítja össze.
Munkatársaink a szervezetfejlesztés, hatékonyságnövelés, a HR menedzsment szakértői, akik széleskörű – külföldi és hazai tulajdonú vállalatoknál, valamint a közigazgatásban működő szervezeteknél szerzett – tapasztalataik és korszerű eszköztáruk birtokában képesek a fennálló problémák és gazdaságtalanságok azonosítására és a szervezet működésének javítására. A bérfelmérések mellett vállaljuk szervezetfejlesztési, hatékonyságnövelői és HR fejlesztési projektek megvalósítását.
Az országos bérfelmérések mellett rendszeresen végzünk egyes ágazatokra vagy régiókra vonatkozó felméréseket is. Ügyfeleink igényei alapján vállaljuk iparági és/vagy regionális bérelemzések elkészítését – akár a meglévő bérezési adatbázisunk felhasználásával, akár újabb adatszolgáltató szervezetek bevonásával.
A jól felépített, egyértelmű felelősségeket, hatásköröket és követelményeket megfogalmazó munkaköri rendszer alapfeltétele a vállalati integrált humánerőforrás rendszernek. A kiválasztás, besorolás, bérezés, teljesítmény-menedzsment, munkaerő-fejlesztés, karriertervezés mind olyan humán alkalmazások, amelyeket hatékonyan egy koherens munkaköri rendszer megléte esetén lehet működtetni.
A szervezeten belül a besorolási rendszer kialakítása, valamint a rendszer által megalapozott alapbér-rendszer kezelése kényes, nagy körültekintést igénylő feladat. A legfőbb kihívást a különböző szintű és eltérő tartalmú munkakörök összehasonlítása jelenti. A saját fejlesztésű munkakör értékelési módszer célja az, hogy megállapítsuk a munkakör súlyát és bérbesorolási szintjét.
A munkabér minden vállalkozásnál a főbb költségtételek között szerepel. A vezetők számára hatalmas kihívást jelent a “megfelelő” jövedelemcsomag meg-határozása. Ügyelni kell a belső igazságosságra és a külső versenyképességre is, – ha túl sokat fizetünk, romlik a hatékonyság, ha túl keveset, akkor nem tudjuk megszerezni, megtartani és motiválni a munkatársakat.
Napjainkban is a munkabér a legfontosabb személyügyi eszköz a munkatársak motiválására, teljesítményének fejlesztésére. Számtalan kifinomult eszköz létezik a bérezésen kívül is, de azokban az országokban, ahol az átlagbér relatív alacsony, nincs ennél fontosabb motivátor. Nem mindegy azonban, hogy a bérezésre fordítható pénzkeretet miként allokáljuk a szervezeten belül.
A teljesítményértékelés hatékony eszköz a vezetők kezében a célok kitűzéséhez, követéséhez és az elért eredmények értékeléséhez. A célok forrása a stratégia és az üzleti terv, de a munkatársak fejlesztését, a fennálló problémák megoldását és a szükséges változásokat is be lehet építeni a teljesítménycélok közé.
Vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi elérhetőségek bármelyikén.